Rubriky:

Ostatní

Petr Čech znovu kandiduje na nejlepšího fotbalistu světa

10. října 2007 12:32 - CURYCH

Brankář Petr Čech se podruhé za sebou dostal do nominace na nejlepšího světového fotbalistu, kterého každoročně vyhlašuje mezinárodní federace FIFA. Opora české reprezentace a londýnského klubu Chelsea se dnes objevila v elitní společnosti dalších 29 vybraných hráčů zveřejněných na internetové stránce FIFA. Vítěze, který bude korunován 17. prosince na galavečeru v Curychu, vyberou trenéři a kapitáni reprezentačních mužstev.

Čech je mezi vybranou třicítkou jediným českým zástupcem. Loni se o trofej ucházel spolu s kapitánem národního týmu Tomášem Rosickým. V minulosti si v anketě nejlépe vedl bývalý reprezentant Pavel Nedvěd, který obsadil v letech 2003 a 2004 čtvrtá místa.

Nejpočetnější zastoupení má v letošním výběru Itálie, úřadujících mistrů světa je pět. Šanci na obhajobu prvenství má obránce Fabio Cannavaro, spolu s ním byli vybráni Gianluigi Buffon, Gennaro Gattuso, Alessandro Nesta a Andrea Pirlo. Anglie i Francie mají po čtyřech hráčích, šanci získat svou třetí trofej má vítěz z let 2004 a 2005 Brazilec Ronaldinho.

V nominaci na nejlepší fotbalistku světa je 26 adeptek, tři finalisty v obou kategoriích oznámí FIFA na začátku prosince.

Nominace hráčů v abecedním pořadí:
Buffon (It./Juventus), Cannavaro (It./Real Madrid), Čech (ČR/Chelsea), Cristiano Ronaldo (Port./Manchester U.), Deco (Port./Barcelona), Drogba (Pobř. slonoviny/Chelsea), Essien (Ghana/Chelsea), Eto'o (Kam./Barcelona), Gattuso (It./AC Milán), Gerrard (Angl./Liverpool), Henry (Fr./Barcelona), Juninho (Braz./Lyon), Kaká (Braz./AC Milán), Klose, Lahm (oba Něm./Bayern Mnichov), Lampard (Angl./Chelsea), Márquez (Mex./Barcelona), Messi (Arg./Barcelona), Nesta, Pirlo (oba It./AC Milán), Ribéry (Fr./Bayern Mnichov), Riquelme (Arg./Villarreal), Ronaldinho (Braz./Barcelona), Rooney (Angl./Manchester U.), Terry (Angl./Chelsea), Tevez (Arg./Manchester U.), Thuram (Fr./Barcelona), Torres (Šp./Liverpool), Van Nistelrooij (Niz./Real Madrid), Vieira (Fr./Inter Milán).

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní