Beckham Los Angeles do play-off nedostal

CHICAGO

Ani David Beckham nepomohl fotbalistům Los Angeles do play-off zámořské MLS. Mužstvo Galaxy v posledním utkání sezóny prohrálo gólem z poslední minuty 0:1 v Chicagu, k postupu však potřebovalo vyhrát.

Bývalý záložník Realu Madrid a Manchesteru United, který hrál podruhé od srpnového zranění kolena, nastoupil na posledních 33 minut a uvedl se střelou nad břevno. V závěrečné desetiminutovce poslal někdejší kapitán anglické reprezentace do soupeřova vápna dva centry z přímých kopů, které skončily nebezpečnými závary před brankou Chicaga.

Prohra navíc ukončila Los Angeles sedmizápasovou šňůru bez porážky. "Byla to dobrá série, ale příště musíme vyhrávat i zápasy během sezony, abychom nemuseli spoléhat na posledních pár utkání," řekl po utkání Beckham, který přišel do kalifornského klubu z Realu v průběhu soutěže. Smlouvu má ještě na čtyři roky.

V zápase proti sobě nastoupili dva nejlépe placení hráči MLS: Beckham s příjmem 6,5 miliónu dolarů a Mexičan Cuauhtemoc Blanco s 2,7 milióny. Utkání však rozhodl John Thorrington, shodou okolností odchovanec Manchesteru United, který za mládežnické týmy anglického klubu hrál v době, kdy v něm byl Beckham největší hvězdou.