Rubriky:

Ostatní

Brankář Čech vyhrál soud s britským novinářem

27. října 2007 13:50 - LONDÝN

Fotbalový brankář Petr Čech vyhrál soudní spor s bývalým šéfredaktorem bulvárního listu The Sun Kelvinem MacKenziem. Šedesátiletý novinář, jenž ve svém sloupku tendenčně popsal rvačku psů, které venčily jeho přítelkyně a gólmanova manželka Martina, musí Čechovým vyplatit odškodné. Jeho výše činí podle deníku Aha! sto tisíc liber (zhruba čtyři milióny korun). Právě tolik Čech požadoval jako kompenzaci za poškození pověsti.

Většinu této částky brankář Chelsea věnuje nemocnici Radcliffe Ifirmary v Oxfordu, kde mu loni operovali lebku po zranění hlavy v ligovém utkání s Readingem. "Je to pravda, ale Petr to nechce nijak komentovat. Nemíní si dělat jméno skrze své dobročinné aktivity," citoval deník Aha! agenturu SportInvest, která Čecha zastupuje.

Verdikt soudu udělal tečku za událostí, která se odehrála loni v lednu. MacKenzieova přítelkyně si poranila koleno, když se její pes porval s labradorem Maxem, kterého venčila Čechova manželka. Novinářova partnerka si při pokusu psy od sebe odtrhnout přetrhla vazy v koleni a musela podstoupit dvě operace. Britský novinář o příhodě napsal loni v květnu sloupek do Sunu, v němž si mimo jiné postěžoval, že se Čechovi ani neomluvili.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní