Rubriky:

Ostatní

Anglie oficiálně potvrdila, že chce fotbalové MS 2018

31. října 2007 17:37 - LONDÝN

Představitelé anglické Fotbalové asociace ve středu podle očekávání potvrdili, že se budou ucházet o pořádání mistrovství světa v roce 2018. Oficiální oznámení země, v níž fotbal vznikl, přišlo dva dny poté, co světová federace FIFA zrušila takzvaný rotační systém kontinentů při volbě šampionátů.

 

REUTERS/Toby Melville

Anglie naposledy usilovala o organizaci MS 2006, prohrála však s Německem. Díky zrušení rotačního systému však má reálné šance na výhru pro rok 2018, za předchozích regulí by se musely prostřídat všechny světadíly, než by znovu přišla na řadu Evropa.

"Jsem šťastný, že mohu oznámit náš zájem pořádat mistrovství světa 2018. Je to důsledek zrušení rotačního systému a také mimořádné podpory ministerského předsedy Gordona Browna a jeho vlády," uvedl ve středu předseda Fotbalové asociace Geoff Thompson.

Anglie dosud pořádala mistrovství světa pouze jednou a v roce 1966 na něm získala svůj jediný titul. O třicet let později se v "kolébce fotbalu" konal kontinentální šampionát.

Protikandidáti Anglie zatím nejsou oficiálně známi, podle agentury Reuters se hovoří o společné snaze Belgie a Nizozemska, o Austrálii, Číně, Mexiku či USA.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní