Futsalisté na ME prohráli i s Portugalskem, do semifinále nepostoupí

PRAHA/PORTO

Čeští futsalisté nezvládli ani své druhé vystoupení na mistrovství Evropy v Portugalsku a s pořadatelským týmem prohráli 3:5. V utkání sice ještě zásluhou Romana Mareše a Friče vedli 3:1, ale o výsledku rozhodl druhý poločas. Čeští futsalisté tak přišli o šanci na postup do semifinále skupiny A.

Futsal - ilustrační foto

Čeští futsaloví reprezentanti po překvapivé prohře z prvního utkání s Rumunskem, vlétli na domácí Portugalce a hned po první odehrané minutě rychlou střelu po zemi přetavil Roman Mareš v první gól zápasu.

První branku si připsali na turnaji Portugalci po šesti minutách hry. Jelikož domácí tým proti Itálii v prvním utkání mistrovství Evropy gól nevstřelil, byla patička Ricardinha do české branky tou první, která potěšila zaplněnou domácí arénu. Rozveselení do českých řad po chvíli vnesl David Frič, který v 9. minutě po brejku po levé straně zavěsil nekompromisně k levé tyči domácího brankáře Benedita.

Druhý poločas rozhodl o druhé prohře na ME

Češi pokračovali v precizní hře, což vedlo ke krásné akci ze dvanácté minuty, když ze středu hřiště po rychlém přesunutí hry přihrával Michal Mareš bratru Romanovi, který si velkou hlavu z domácího gólmana nedělal a parádním obloučkem zajistil českému výběru dvoubrankový rozdíl ve skóre. Bohužel pro české fotbalisty přišlo pět minut před koncem prvního poločasu snížení z kopačky Goncala, který překvapil českého gólmana Mellera. Ten nahradil zraněného Gerčáka.

Do začátku druhého poločasu se podařilo domácím futsalistům ještě vyrovnat, když Arnaldo z voleje prostřelil vše, co mu stálo v stálo v cestě. Stejně produktivně si vedl ve 28. minutě Marcelinho a Češi poprvé v utkání prohrávali. Ve 35. minutě se podařilo domácímu Formingovi navýšit skóre, a tak čeští futsalisté prohráli nakonec 3:5.

Ve středu české futsalisty v posledním zápase skupiny čeká favorizovaná Itálie.

Česká republika - Portugalsko 3:5 (3:3)
Branky: 1. a 12. R. Mareš, 9. Frič - 7. Ricardinho, 15. Goncalo, 20. Arnaldo, 28. Marcelinho, 36. Formiga. Rozhodčí: Šabanov (Rus.), Remin (Běl.). ŽK: 2:0. Akumulované fauly: 2/5 - 4/0. Diváci: 6000.
Sestava ČR: Meller - M. Mareš, Frič, Novotný, R. Mareš - Blažej, Dlouhý, Sluka, Rešetár - Sláma, Janovský. Trenér: Neumann.
Itálie - Rumunsko 7:1