Fotbalisté Argentiny poprvé v kvalifikaci prohráli

BOGOTÁ/SAN CRISTOBAL

Fotbalisté Argentiny utrpěli v jihoamerické kvalifikaci o postup na mistrovství světa do Jihoafrické republiky první porážku. Vedoucí tým desetičlenné skupiny CONMEBOL podlehl v úterý v Bogotě 1:2 domácí Kolumbii, která se tak po čtyřech odehraných duelech dostala na druhé místo.

Argentina odehrála více tři čtvrtě duelu v deseti lidech poté, co byl ve 25. minutě vyloučen za faul na Bustose útočník Manchesteru Tevez. Přesto se svěřenci Alfia Basileho dostali ještě do poločasu vedení po individuální brance barcelonského Messiho, jenž obešel tři hráče a překonal gólmana Julia.

Kolumbijci však po přestávce výsledek otočili, když Bustos vyrovnal precizně provedeným trestným kopem a Moreno sedm minut před koncem stanovil konečné skóre.

V druhém úterním utkání byla Bolívie blízko prvnímu kvalifikačnímu vítězství venku po 14 letech, nakonec však prohrála ve venezuelském San Cristobalu 3:5. Hosté ještě v 83. minutě vedli, pak ale vyrovnal po chybě obrany Guerra a Bolívii se navíc zranil gólman Arias.

V té době už ale jeho tým nemohl střídat, takže se gólman pokoušel utkání dochytat, i když mohl sotva chodit. Výsledek jeho indispozice na sebe nenechal dlouho čekat - minutu před koncem řádné hrací doby vstřelil hlavou čtvrtý gól Maldonado, jenž navíc v nastavení z třiceti metrů překonal obránce Gutierreze, který nakonec přece jen nahradil zraněného Ariase v brance.

Ve středu jsou ve 4. kole kvalifikace na programu zbývající tři zápasy.

Výsledky kvalifikace na MS:
Kolumbie - Argentina 2:1 (0:1)
Branky: 62. Bustos, 83. Moreno - 37. Messi. ČK: 25. Tevez (Argentina). Diváci: 45 000.
Venezuela - Bolívie 5:3 (2:2)
Branky: 20. a 44. Arismendi, 89. a 90+1. Maldonado, 83. Guerra - 19. a 78. Martins, 27. Arce. Diváci: 25.000.