Brazilci se štěstím porazili Uruguay, fanoušci je vypískali

SAO PAULO

Fotbalisté Brazílie si ve čtvrtém kole jihoamerické kvalifikace o postup na mistrovství světa 2010 připsali šťastnou výhru 2:1 nad Uruguayí a nároční fanoušci je vypískali. Do čela desetičlenné tabulky zóny CONMEBOL se dostala Paraguay díky středečnímu vítězství 3:0 v Chile.

Brazilci mohli za první výhru nad svým menším sousedem od roku 1999 děkovat především dvěma mužům - gólmanovi Juliu Cesarovi, jenž byl v nečekané permanenci a skvělými zákroky udržel šance pětinásobných světových šampionů na výhru, a střelci obou gólů Luisi Fabianovi.

Hosté se před 70.000 diváků v Sao Paulu dostali do vedení už v 8. minutě díky Abreuovi a nadějný výsledek drželi téměř do konce poločasu. Nespokojený hukot fanoušků a urážky trenéra Carlose Dungy nezastavilo vyrovnání sevillského Fabiana ze 44. minuty ani jeho vítězný gól po nepovedené Gilbertově střele z druhého poločasu.

Pískot si vyslechly i jindy nedotknutelné hvězdy Robinho a Ronaldinho, když je Dunga po přestávce stáhl z hřiště. "Není to v Sao Paulu nic nového. Nestává se to jen mně, takže si to neberu osobně," řekl brazilský kouč po utkání na adresu fanoušků. "Nehráli jsme ale především v prvním poločase dobře, příliš jsme odevzdávali míč a nedařily se nám přihrávky, což je obvykle naše silná stránka," dodal kapitán šampionů z roku 1994.

Brazílii po druhém kvalifikačním vítězství patří třetí příčka v tabulce se ztrátou dvou bodů na vedoucí Paraguay. Stejně bodů jako "kanárci" má i Kolumbie, jíž zatím patří čtvrtá, tedy poslední pozice zajišťující přímý postup do Jihoafrické republiky.

V středu se dočkal první výhry Ekvádor, jenž deklasoval v souboji týmů ze spodní poloviny tabulky 5:1 Peru.

Jihoamerická kvalifikace o postup na MS 2010:
Ekvádor - Peru 5:1 (3:0)
Branky: 10. a 47. Ayoví, 43. a 61. Méndez, 24. Kaviedes - 85. Mendoza. Diváci: 15.000.
Brazílie - Uruguay 2:1 (1:1)
Branky: 44. a 66. Fabiano - 8. Abreu. Diváci: 70.000.
Chile - Paraguay 0:3 (0:2)
Branky: 45+2. a 56. Da Silva, 23. Cabaňas. Diváci: 63.000.