Rubriky:

Ostatní

Košťál: Získáme-li na Euru medaili, trenérovi nabídnu pokračování

26. listopadu 2007 19:33 - PRAHA

Pokud čeští fotbalisté získají na evropském šampionátu v příštím roce medaili, nabídne reprezentační manažer Vlastimil Košťál kouči Karlu Brücknerovi, aby prodloužil u týmu smlouvu. Místopředseda Českomoravského fotbalového svazu to v pondělí řekl v rozhlasovém pořadu Impulsy Václava Moravce, v němž zároveň uvedl, že se nebude podílet na stavbě národního stadionu, pokud by měl stát jinde než na Letné.

Brückner má smlouvu do konce roku 2007, a protože s národním celkem postoupil na šampionát, automaticky se mu prodlužuje i na finálový turnaj. Pokud na něm Češi uspějí, nabídne prý Košťál kouči, aby pokračoval dál. "Rozhodující pro nás bude, jak uspějeme na šampionátu. Za úspěch budeme považovat, když přivezeme medaili. Úspěch rozhoduje o tom, zda práci děláte dobře, nebo špatně. Proto když skončíme do třetího místa, dostane Brückner nabídku na pokračování," řekl Košťál.

S Brücknerem se podle vlastních slov sejde ještě do konce roku, aby si upřesnili další spolupráci. "Ještě jsme se o jeho dalším pokračování nebavili. Ještě před Vánocemi budeme mít schůzku, na níž budeme probírat řadu témat," prohlásil reprezentační manažer.

Národní stadión pouze na Letné

Zároveň nevyloučil, že by se eventuálním nástupcem Brücknera mohl stát Ivan Hašek, přestože proti Košťálovi kandidoval při volbě svazového předsedy. "Ivan Hašek má jako trenér v mých očích velké šance, jako trenéra si ho velmi vážím. Rozhodně bych kvůli němu neopouštěl místo manažera," uvedl Košťál, který zatím neprozradil, zda bude kandidovat na předsedu ČMFS v roce 2009.

Košťál se rovněž vyjádřil k plánované stavbě národního stadiónu. Zdůraznil, že se projektu bude účastnit pouze tehdy, pokud bude stadión stát na Letné. "Pokud by byla jiná varianta než Letná, já jako Vlastimil Košťál se nebudu na stavbě podílet. Stadion mimo Letnou by byla mrtvá stavba, která by byla prodělečná," řekl.

Letná je podle něj ideálním územím. "Musíme postavit takový stadión, aby na něm mohlo hrát přední ligové mužstvo a mimo to i poháry. Mimo Sparty tu takové mužstvo není," pokračoval Košťál. "Důležité je, že kvůli tomu nemusíme měnit územní plán. V předkole teď vedeme předběžná jednání, zjišťujeme, zda nenarazíme na nějaký nepřekonatelný problém, což se zatím nestalo," dodal Košťál s tím, že by rád započal stavební práce v příštím roce.

ČTK

Časová osa: Ostatní