Rubriky:

Ostatní

Získat vstupenky na fotbalové ME bude výhrou v loterii

3. prosince 2007 16:07 - PRAHA

Zájem o vstupenky na evropský fotbalový šampionát, který se uskuteční příští rok v Rakousku a Švýcarsku, již nyní mnohonásobně převyšuje nabídku. Na všechny zápasy bude k dispozici 1 050 000 vstupenek, ale UEFA oznámila, že žadatelů je už teď zhruba osmkrát víc.

Majitelé většiny vstupenek, jejichž cena se pohybuje v přepočtu od 1200 do 14 000 korun, se tak zřejmě budou losovat. Fotbalový svaz upozorňuje, že zatím nemá dostatek informací o tom, jak bude systém fungovat.

V první fázi bylo možné koupit omezený počet vstupenek do 31. března přímo od UEFA takzvaně naslepo. Majitel vstupenky se až při nedělním losu dozvěděl, na jaký zápas vlastně půjde.

Další prodej, včetně kvót pro jednotlivé země, bude upřesněn až v polovině prosince na pracovním setkání zástupců jednotlivých národních svazů ve Vídni. Do poloviny ledna 2008 pak ČMFS, který bude výhradním distributorem vstupenek pro Českou republiku, zveřejní na svých webových stránkách způsob a termíny objednávání vstupenek pro české fanoušky na jednotlivé zápasy národního týmu. Pravděpodobné je, že se stejně jako v minulosti bude losovat.

Ceny vstupenek se podle webové stránky UEFA pohybují od 45 eur za zápas až po 865 eur za celý balíček, který obsahuje všechny zápasy jednoho mužstva na turnaji. V případě, že tým vypadne dřív, budou distributoři poměrnou částku vracet. Balíček na zápasy mužstva ve skupině přijde na 240 eur. Pro český tým je nutné počítat ještě s příplatkem 90 eur vzhledem k tomu, že bude hrát dražší zahajovací zápas. Každý uchazeč může na jedno utkání požadovat maximálně čtyři lístky.

ČTK

Časová osa: Ostatní