Urawa si na MS klubů zahraje s AC Milán

TOYOTA

Fotbalisté japonského týmu Urawa si na mistrovství světa klubů před vlastním publikem vybojovali právo nastoupit proti vítězi Ligy mistrů AC Milán. V pondělním čtvrtfinále v Toyotě porazili 3:1 íránský celek Sepahan a postoupili do semifinále, kam byl rovnou nasazen italský velkoklub.

Urawě se podařilo oplatit íránskému týmu porážku z nedávného finále asijské Ligy mistrů. Do vedení se dostali už po půl hodině hry, ale na pojišťující druhý gól si museli počkat do druhého poločasu.

Pak se ještě do vlastní sítě trefil hostující Aghily a jeho spoluhráč Karímí deset minut před koncem jen zkorigoval skóre.

Semifinále mezi Urawou a týmem Marka Jankulovského je na programu ve čtvrtek. O den dříve se v prvním semifinále utkají jihoameričtí šampioni Boca Juniors s tuniským Sahelem.

Čtvrtfinále:
Urawa - Sepahan 3:1 (1:0)
Branky: 32. Nagai, 54. Washington, 70. vlastní Aghily - 80. Karímí. Rozhodčí: Codjia (Benin). Diváci: 33 263.

1 : 1 West Ham - Leverkusen 1 : 1 dohráno
20240418T21 : 00:00+0200