Rubriky:

Ostatní

Silvestrovské derby se bude hrát na nové umělé trávě

17. prosince 2007 15:03 - PRAHA

Tradiční fotbalové silvestrovské derby se uskuteční v pražském Edenu tentokrát znovu 31. prosince. Hlavní náplní dne bude utkání hráčů obou pražských „S“ ve věku do 50 let, zápas bude mít výkop v pravé poledne. Veteráni nad 50 let se utkají o třičtvrtě hodiny dříve. Obě utkání bude v přímém přenosu vysílat Česká televize. Hrát se bude na zcela nové umělé trávě, která tak zažije sváteční křest.

 

PRÁVO/Milan Maliček

Pořadatelé očekávají, že dorazí kolem tří tisíc diváků. Na ty krom zmíněných zápasů čeká také derby Sparty a Slavie žáků ročníků 1996 a 1999. Nebude chybět ani již tradiční střelba na šampaňské. Během dne uctí přítomní památku zesnulých Andreje Kvašňáka a Alexie Bokšaje, kteří zesnuli v letošním roce. Také dojde k předání šeku od agentury Niosport pro zakoupení diagnostického přístroje v hodnotě 25 000 korun.

Sparťané chtějí být Slavii důstojným soupeřem 

Ivo Knoflíček se na silvestrovské derby nijak zvlášť nepřipravoval. „Naposledy jsme hráli v létě, asi tak 25 utkání,“ řekl internacionál Slavie. „Nikdo si to nenechá ujít, kádry se pravidelně omlazují. Je to vyhecované, nikdo nechce prohrát,“ dodal odhodlaně. Jeho protějškem na tiskové konferenci, která se uskutečnila v pondělí na pražské Letné byl Josef Jarolím. „Doufám, že budeme Slavii důstojnějším soupeřem než loni. Také bych rád, aby měl zápas svoji úroveň a abychom si všichni dobře zahráli,“ přeje si bývalý hráč sparty Josef Jarolím.

V červenobílém dresu se představí Karel Jarolím, Pavel Řehák, Miroslav Beránek, Miroslav Janů, Luboš Kozel, Ivo Knoflíček a další bývalí fotbalisté. Za Spartu budou hrát kromě dalších Michal Horňák, Michal Bílek, Josef Chovanec, Ivo Svoboda nebo Horst Siegl.

O druhém svátku vánočním se v hale v Edenu uskuteční 13. ročník mezinárodního vánočního turnaje fotbalových internacionálů, kterého se zúčastní osm týmů, mimo jiné Slavia Praha, Sparta Praha, Rapid Vídeň či Nike team. Zúčastnit se mohou pouze hráči starší 40 let, v každém týmu pak mohou nastoupit dva borci ve věku 35-40 let. Vstup na akci je 100 korun.

Jan Cícha, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní