Rubriky:

Ostatní

Srbské fotbalové reprezentanty povede trenér Djukič

25. prosince 2007 17:37 - BĚLEHRAD

Miroslav Djukič byl v úterý jmenován novým trenérem srbské fotbalové reprezentace. Bývalý jugoslávský obránce podepsal dvouletou smlouvu. Ve funkci nahradí Španěla Javiera Clementeho, jemuž se nepodařilo postoupit s týmem na mistrovství Evropy.

Djukič letos získal se srbskou jednadvacítkou stříbro na ME, čímž zároveň vybojoval účast na olympijských hrách v Pekingu. Tam podle vyjádření federace povede tým rovněž.

Před týdnem opustil jednačtyřicetiletý Djukič trenérský post v Partizanu Bělehrad, vedoucím celku prvoligové tabulky. Už tehdy se v médiích spekulovalo, že odchází kvůli nabídce vést reprezentační mužstvo.

Funkcionáři se prý na Djukičovi, který letos obdržel cenu pro nejlepšího srbského trenéra roku, jednomyslně shodli. "Pevně věříme, že vrátí Srbsko na vítěznou cestu," řekl novinářům mluvčí svazu Aleksandar Boškovič.

Djukičovým cílem je dovést národní tým na MS v roce 2010. V kvalifikační skupině se Srbsko utká s Francií, Rumunskem, Litvou, Rakouskem a Faerskými ostrovy. "Bude to těžký úkol, ale máme kvalitu na to, abychom dokázali postoupit," prohlásil nový kouč.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní