Slavia se v Tipsport lize rozešla s Bohemians 1905 smírně

Fotbalisté Slavie Praha a Bohemians 1905 si udrželi v zimní Tipsport lize neporazitelnost. Jejich vzájemný duel v sobotu skončil v Edenu nerozhodně 1:1. Střetnutí dvou velkých rivalů sledovalo 1100 diváků, rekordní počet v celé historii turnaje.

Ještě než se stačily ochozy zcela zaplnit, padly dvě rychlé branky, které stanovily konečné skóre. Už v druhé minutě se pohotový Škoda prosadil po centru z pravé strany mezi dvěma slávistickými obránci, ale z vedení ve vršovickém derby se Bohemians 1905 neradovali dlouho.

Tipsport liga na Sport.cz - sobota 20.1.
Skupina ASlavia Praha - Bohemians 1905 1:1
Skupina BJablonec - Liberec 1:2
Skupina DInter Bratislava - FC Brno 1:1

O pět minut později si na dlouhý centr za obranu naběhl Kalivoda, vybíhající Sňozík jej fauloval, ale slávistický záložník přesto míč prodloužil a dobíhající Toleski již neměl problém dopravit ho do prázdné branky. Bohemians byli aktivnější, z brankářů měl mnohem více práce Kubásek, ale se střelami z dálky si věděl rady.

Po přestávce Slavia značně prostřídala sestavu, i v druhé pětačtyřicetiminutovce však měl více ze hry soupeř. V úvodu druhé půle se ale dvakrát vyznamenal Sňozík, který zlikvidoval tvrdé rány Pudila a Volešáka, na druhé straně se blýskl i Kubásek, když zneškodnil Slezákovu šanci z bezprostřední blízkosti.

Slavia Praha - Bohemians 1905 1:1 (1:1)
Branky: 7. Toleski - 2. Škoda. Rozhodčí: Jech - Ochotnický, Kovařík. ŽK: Hubáček - Slezák. Diváci: 1100.
Slavia Praha - I. poločas: Kubásek - Krajčík, Brabec, Šourek, Hubáček - Kalivoda, Suchý, Tavares, Černý - Toleski, Střihavka.
II. poločas: Kubásek - Dřížďal, Suchý, Hubáček, Vulin - Krajčík, Volešák, Švec, Jarolím, Pudil - Šenkeřík.
Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Rada, Nikl, Šmarda - Kotyza, Vágner, Slezák, P. Hašek - Bartek, Škoda.