Bohemians 1905 mají nakročeno do semifinále Tipsport ligy

Fotbalisté Bohemians 1905 se výrazně přiblížili k postupu do semifinále zimní Tipsport ligy. Pražané v neděli ve svém závěrečném utkání ve skupině A deklasovali v Edenu oslabené České Budějovice 6:1 a se sedmi body se posunuli do čela tabulky. "Klokany" může z první příčky sesadit jen Slavia, která by ovšem musela ve středu i bez svých hlavních opor zdolat Příbram nejméně o pět branek.

Jihočeši stejně jako proti Příbrami doplatili na to, že nastoupili s hráči širšího kádru. V úvodu sice favorita zatlačili, jenže hned z první soupeřovy akce inkasovali, když se v 8. minutě po rohu trefil Ordoš. O dvě minuty později se stejný hráč protáhl středem hřiště a překonal nezkušeného gólmana Pešulu podruhé.

Tipsport liga na Sport.cz
Skupina ABohemians 1905 - České Budějovice 6:1
Skupina CKladno - Ústí nad Labem 1:0, Most - Teplice 0:0

Českobudějovičtí se za svou aktivitu dočkali odměny po čtvrthodině, kdy Dolejšovu střelu z voleje pohotově dorazil Šmíd. V 30. minutě ovšem zahrál Marcin ve vápně rukou a Ivan Hašek z penalty s přehledem opět upravil na dvougólový rozdíl. O pauze poslal kouč František Straka na umělý trávník v Edenu několik dorostenců a hra Jihočechů se postupně naprosto rozpadla.

V 61. minutě zužitkoval přesný roh zkušený Rada a o další čtvrthodinu později upravil už na 5:1 druhou brankou v utkání Hašek. Podobu debaklu dal výsledku střelou z přímého kopu Adam. Bohemians se výrazně přiblížili semifinálové účasti, naopak Dynamo zakončilo turnaj bez bodu s ostudným skóre 3:12.

Tisport liga - skupina A
Bohemians 1905 - České Budějovice 6:1 (3:1)
Branky: 8. a 10. Ordoš, 30. z pen. a 74. I. Hašek, 61. Rada, 87. Adam - 15. Šmíd. Rozhodčí: Moudrý - Černý, Svoboda.
Bohemians: Zich - Císař, Pávek, Nikl (46. Rada), Kunášek - Moravec, Adam, I. Hašek, Bartek (46. Morávek) - Ordoš, Bálek. Trenér: Hradecký.
Č. Budějovice: Pešula (46. Vršecký) - Peroutka, Marcin (46. Bambule), Pravda (43. Mácha), Šmíd - Pouzar, Mašát, Tischler, Jasanský - Stráský, Dolejš (46. Ondrášek). Trenér: Straka.