Benin na fotbalisty Pobřeží slonoviny nestačil

SEKONDI

Jen 40 minut fotbalisté Beninu vydrželi na africkém šampionátu vzdorovat favorizovanému Pobřeží slonoviny. Pak se začaly hvězdy západoevropských klubů prosazovat a nakonec dovedly utkání k pohodlnému vítězství 4:1. V tabulce skupiny B po dvou výhrách vedou a večer už mohou mít zajištěn postup.

Pobřeží slonoviny mělo proti podceňovanému Beninu od začátku převahu, ale gólově ji vyjádřilo až ve 40. minutě, kdy se trefil Didier Drogba. Ještě do poločasu pojistil vedení Yaya Touré a jeho spoluhráči se mohli začít fotbalem bavit. Bezstarostným výkonem zároveň pouštěli do šancí i Benin, ale branka Omotoyossiho z nastaveného času už výsledek jen lehce zkorigovala.

Od 20:30 se v Sekondi hraje druhé utkání skupiny Nigérie - Mali. Pokud by Mali vyhrálo, bude mít spolu s Pobřežím slonoviny již zajištěný postup.