Fotbalisté Angoly a Tuniska mají blízko do čtvrtfinále

Fotbalisté Angoly třemi brankami v druhém poločase otočili utkání afrického mistrovství proti Senegalu. Díky nedělní výhře 3:1 se přiblížili postupu do čtvrtfinále, jejich soupeř je naopak na pokraji vyřazení. Neuspěla ani pořadatelská země MS 2010 Jižní Afrika, která podlehla Tunisku stejným poměrem branek.

O dva góly Angoly, účastníka předloňského světového šampionátu, se postaral Manucho, jenž je od ledna na soupisce Manchesteru United. Utkání se přitom pro Senegal zpočátku vyvíjelo ideálně. Ve 20. minutě jej poslal do vedení Amdy Faye z Glasgow Rangers a do přestávky měl favorizovaný tým ještě řadu možností výsledek pojistit.

Po změně stran však rychle vyrovnal Manucho, a když v 67. minutě přidal i druhý gól, reprezentanti Senegalu zpanikařili. Jejich zmatené obrany pak využil Flavio ke vstřelení třetí branky.

Tunisané naopak rozhodli zápas proti JAR už během první půle, kdy se dvakrát trefil útočník Toulouse Francileudo dos Santos a třetí gól přidal Šavkí Saada, který hraje ve Francii v druhé lize. Po změně stan pak sice nejprve nejlepší tuniský střelec Dos Santos odmítl nabídku na hattrick a v závěru Jihoafričané snížili, přesto francouzský kouč Tunisanů Roger Lemerre v duelu dvou trenérů mistrů světa poměrně jednoznačně předčil Brazilce Carlose Alberta Parreiru na lavičce JAR.