Rubriky:

Ostatní

Korupci na africkém fotbalovém mistrovství začala šetřit policie

29. ledna 2008 17:39 - AKKRA

Údajné pokusy ovlivňování zápasů na fotbalovém mistrovství Afriky začala vyšetřovat ghanská policie. Zástupci Africké fotbalové konfederace CAF jí předali spis o pokusech uplatit hráče Beninu a Namibie, aby vypustili zápasy v základních skupinách.

"Požádali jsme policii o kompletní vyšetření případu," řekl agentuře Reuters generální sekretář CAF Mustafa Fahmy. Spis obsahuje výpovědi zainteresovaných osob a kontakty na muže, který se pokusil týmy kvůli sázkám uplatit.

Jako první přišel s informací o korupci trenér Beninu Reinhard Fabisch. Německý kouč nahlásil představitelům CAF, že mu nabídl neznámý Afričan zastupující sázkovou společnost ze Singapuru peníze, pokud dokáže zmanipulovat výsledek utkání s Mali (0:1). Nabídku prý rezolutně odmítl.

Podruhé se kdosi pokusil uplatit hráče Namibie. Za vypuštění posledního zápasu základní skupiny proti fotbalistům Guineje, který v pondělí skončil remízou 1:1, bylo prý nabídnuto 30 tisíc dolarů pro každého fotbalistu. Zástupce sázkařského syndikátu z Asie přišel s nabídkou za hráči, ti však ihned informovali šéfa namibijského svazu Johna Muinjoa, který uvědomil zástupce CAF.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní