Rubriky:

Ostatní

Vedení ruského fotbalu kritizuje Hiddinka kvůli výběru hotelu

5. února 2008 17:06 - ISTANBUL

Rusové rozhodně nemají pověst zapřisáhlých abstinentů. Proto se nelze divit, že trenér ruské fotbalové reprezentace Guus Hiddink se stal terčem kritiky svazových funkcionářů, když při přípravném kempu v Turecku tým ubytoval v pětihvězdičkovém hotelu Cornelia De Luxe Resort, kde mají hosté celý den k dispozici alkoholické nápoje zdarma.

"Za jeho předchůdců by se něco takového nemohlo stát a za dob Sovětského svazu by něco takového bylo nemyslitelné. V té době bychom kvůli pití přišli o několik hráčů a někteří trenéři by byli v takovém stavu, že by nebyli schopni vést trénink," citovala agentura Reuters zdroj z vedení ruského svazu.

Hiddink se však neobává toho, že by fotbalisté podlehli pokušení a v hotelu se opíjeli. "Myslím, že všichni hráči jsou profesionálové. Navíc rozhodně nezastávám všeobecný názor, že všichni Rusové si rádi přihnou," řekl agentuře Reuters. "Navíc svět se mění. V Anglii také kdysi hráči chodili v podstatě rovnou z hospody na zápas, ale dneska už se všichni naučili dobré životosprávě," dodal.

Vedení hotelu se přesto rozhodlo neponechat nic náhodě a všichni zaměstnanci dostali přísný zákaz podávání alkoholických nápojů ruským hráčům. Výjimky se nedočkal ani záložník Jurij Žirkov, který se v hotelu oženil. "Dostali jsme jen symbolickou skleničku šampaňského," řekl čtyřiadvacetiletý hráč CSKA Moskva, jenž se v Turecku oženil kvůli rychlosti tamních úřadů. "V Rusku bychom čekali několik týdnů, než nás zaregistrují, tady to byla otázka hodin," prohlásil.

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní