Rubriky:

Ostatní

Kouč Bayernu Hitzfeld povede po ME švýcarskou reprezentaci

6. února 2008 13:10 - MNICHOV

Současný trenér Bayernu Mnichov Ottmar Hitzfeld převezme po fotbalovém mistrovství Evropy reprezentaci Švýcarska. Podpis smlouvy je podle německých médií jen formalita, a tak se Hitzfeld v létě stane nástupcem Köbiho Kuhna, který mužstvo povede na domácím kontinentálním šampionátu proti českému národnímu týmu v zahajovacím zápasu turnaje.

Kontrakt ještě nebyl potvrzen, ale Hitzfeld už prezentoval svůj cíl v novém angažmá. "Tím je kvalifikace na mistrovství světa v Jižní Africe. Bude skvělé, když to s mladými hráči dokážeme," řekl Hitzfeld listu Bild.

Už dříve dal Hitzfeld na vědomí, že v Bayernu po sezóně skončí. Do bavorského velkoklubu se vrátil uprostřed předchozí sezóny a po půlroční výpomoci se tam nakonec dohodl ještě rok zůstat. Se Švýcary už je teď devětapadesátiletý kouč ale napevno dohodnutý na spolupráci počínaje srpnem a do konce tohoto měsíce zpečetí první reprezentační angažmá v kariéře podpisem. Ke Švýcarsku má Hitzfeld vřelý vztah, protože tam zahájil hráčskou i trenérskou kariéru. "Kruh se uzavírá," řekl Hitzfeld.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní