Slovenští fotbalisté v přípravě remizovali s Maďarskem

Fotbalisté Slovenska dnes remizovali 1:1 v přípravném utkání s Maďarskem. Soupeř české reprezentace v kvalifikaci o mistrovství světa 2010 prohrával po brance Zoltána Gery hlavou po rohovém kopu. Remízu zařídil v 64. minutě útočník bundesligové Bochumi Stanislav Šesták, který se zbavil dvou obránců a trefil se ranou z hranice šestnáctky.

Fanoušci slovenských fotbalistů - Ilustrační foto

Oba soupeři se střetli v rámci krátkého soustředění na Kypru. Zvolili tak stejné prostředí jako český výběr.

Remízou 1:1 překvapivě skončilo také přípravné utkání mezi Makedonií a Srbskem. Hosté se sice v premiérovém zápase pod vedením nového trenéra Miroslava Djukiče dočkali branky jako první, když se krátce před koncem první půle prosadil Lazovič, ale domácí vyrovnali po trefě obránce Novevského.

Soupeř české fotbalové reprezentace v základní skupině blížícího se mistrovství Evropy výběr Turecka uhrál bezbrankovou remízu v přípravném utkání se Švédskem. Blíže k brance měli v Istanbulu domácí, ale Nihat hned v několika velkých šancích nedokázal najít recept na brankáře Isakssona.

Tbilisi: Gruzie - Lotyšsko 1:3 (0:3)
Branky: 46. Kaladze - 7. Karlsons, 15. Stěpanovs, 33. Astafjevs.
Antalya: Moldavsko - Kazachstán 1:0 (1:0)
Branka: 10. Bugajov.
Nikósie: Kypr - Ukrajina 1:1 (1:0)
Branky: 19. Alenoftis z pen. - 71. Milevskij.
Skopje: Makedonie - Srbsko 1:1 (0:1)
Branky: 58. Novevski - 43. Lazovič.
Limassol: Maďarsko - Slovensko 1:1 (0:0)
Branky: 54. Gera - 64. Šesták.
Sestava Slovenska: Senecký (46. Mucha) - Čišovský (46. Krajčík), Hubočan, Škrtel, J. Ďurica (64. Vaščák) - Štrba (59. Sapara) - Šesták, Hamšík (59. Borbély), Čech - Mintál - Hološko (78. Halenár).