Rubriky:

Ostatní

Nejpopulárnějším fotbalovým klubem na světě je brazilské Flamengo

27. února 2008 10:05 - SAO PAULO

Nejpopulárnějším fotbalovým klubem na světě je podle průzkumu, který si nechal udělat brazilský magazín Mundo Estranho, brazilské Flamengo. Pětinásobnému ligovému šampiónovi prý fandí celkem 32,6 miliónů příznivců. Nejlepším evropským klubem byl na šestém místě Juventus Turín.

Na druhé příčce v anketě, která probíhala ve Velké Británii, Brazílii, Argentině, Španělsku, Německu, Itálii, Japonsku, Mexiku, Portugalsku, Francii a Nizozemsku a měly ji na starost uznávané společnosti zaměřené na sociologický výzkum, skončil s 30,8 milióny fanoušků Chivas. Třetí byl další mexický celek America, ke kterému se přihlásilo 26,4 miliónu příznivců. Čtvrtá příčka patřila brazilským Corinthians (23 miliónů), pátá skončila argentinská Boca Juniors (16,4 miliónu).

Nadvládu klubů z Jižní a Střední Ameriky narušil až na šestém místě Juventus. Týmu českého záložníka Pavla Nedvěda fandí 16,3 miliónu lidí. Za turínským celkem se umístilo Sao Paulo (15,3), následované AC Milán (13,4). O devátou příčku se rozdělil Real Madrid s argentinským River Plate, které podporuje shodně 13,2 miliónů příznivců.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní