Rubriky:

Ostatní

Soud v případu Barošovy rychlé jízdy nerozhodl, Ferrari může dostat zpět

28. února 2008 15:07 - PAŘÍŽ

Soud ve čtvrtek nevynesl rozsudek v případu českého fotbalisty Milana Baroše, který je ve Francii stíhán kvůli příliš rychlé jízdě autem. Pracovnice soudu ve městě Trévoux na dotaz ČTK uvedla, že případ byl vrácen úřadu státního návladního, a že tedy vyšetřování musí začít znovu. Agentura AFP později s odvoláním na Barošova advokáta oznámila, že Baroš může dostat zpět svůj vůz Ferrari, jehož definitivní konfiskace mu hrozila.

Obhájce agentuře řekl, že proces je anulován a že prokurátor 20. prosince žádal mimo jiné definitivní zabavení auta, aniž zmínil text zákona, který by soudu umožnil o ní rozhodnout. Prokuratura se prý může ohledně zamítnutí konfiskace auta odvolat do deseti dnů.

Baroše loni v listopadu policie v departementu Ain přistihla, jak jede rychlostí 271 kilometrů v hodině na dálničním úseku, kde je povolena "stotřicítka". Vůz mu byl na místě zabaven. Český reprezentant byl tehdy hráčem Olympique Lyon, teď působí v Anglii.

Za tak vysoké překročení rychlosti lze ve Francii řidiče odsoudit až k definitivní konfiskaci auta, tříletému zákazu řízení a k pokutě 1500 eur, tedy asi 40 000 korun. V Barošově případu žádal prokurátor konfiskaci vozu, roční zákaz řízení ve Francii a pokutu 1500 eur.

Barošův vůz Ferrari 430 Coupé, ve kterém jel, má hodnotu 5,5 miliónu korun.    Český fotbalista se postaral o nejvyšší rychlost, jaká byla kdy v departementu Ain naměřena. Podle policie Baroš řekl, že chtěl kamarádovi předvést zvuk motoru. Později prohlásil, že svého kousku lituje a omlouvá se všem, kterých se dotkl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní