Rubriky:

Ostatní

FIFA podepíše nový antidopingový kodex WADA

29. února 2008 16:31 - CURYCH

Vedení Mezinárodní fotbalové federace FIFA souhlasilo s podpisem nového kodexu Světové antidopingové agentury WADA, který vejde v platnost příští rok a bude podle něj možné trestat podvádějící sportovce čtyřletým zastavením činnosti ve zvlášť závažných případech. Po páteční schůzce s novým šéfem WADA Johnem Faheym to oznámil prezident FIFA Sepp Blatter.

"Jsem rád, že to můžu oznámit zrovna dnes. V historii totiž moc 29. únorů není," řekl Blatter agentuře Reuters. Změny v antidopingovém kodexu budou začleněny do regulí po květnovém kongresu FIFA. Hlavní úpravou v kodexu je flexibilita trestů. Podvádějícím sportovcům bude v závažných případech hrozit čtyřletý distanc, pokud ale budou spolupracovat s vyšetřovateli, umožní nové regule nižší sankce.

FIFA byla v roce 2004 jedna z posledních federací, které přistoupily na kodex WADA. I přesto však měla se Světovou antidopingovou agenturou neustálé spory, protože odmítala trestat hříšníky striktně podle regulí WADA a chtěla každou kauzu posuzovat individuálně. Například k udělování dvouletých trestů za doping FIFA formálně přistoupila teprve předloni, do té doby byl maximálním postihem půlroční distanc.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní