Čeští futsalisté vyhráli i druhý kvalifikační zápas

CHRUDIM

Čeští futsalisté vyhráli i druhý zápas v kvalifikaci mistrovství světa a mají nakročeno do dvoukolové baráže o šest účastnických míst. V Chrudimi porazili Arménii sice jen 2:0, ale v druhém poločase šetřili síly na klíčový nedělní zápas s Ázerbájdžánem, který v pátek v podvečer porazil 4:2 Finsko.

Futsal - ilustrační foto

Češi se dostali do dvoubrankového vedení v rozmezí jedné minuty v první fázi zápasu. I pak měli vytrvalou převahu, další sérii šancí ale neproměnili a svůj náskok nenavýšili. V českém týmu se neobjevil Michal Mareš, který v prvním utkání viděl žlutou kartu a trenér Tomáš Neumann ho šetřil pro nedělní duel.

ČR - Arménie 2:0 (2:0)
Branky: 10. Rešetár, 11. Filinger. Rozhodčí: Meviudin (Bosna), Rakuckij (Běl.). ŽK: 1:1. Akumulované fauly: 5/3 - 2/2. Diváci: 1279.
Sestava ČR: Meller, Gerčák - R. Mareš, Filinger, Novotný, Frič, Dlouhý, Janovský, Rešetár, Sláma, Player, Polášek.