Čeští futsalisté si v dramatickém souboji vybojovali postup

CHRUDIM

Čeští futsalisté v neděli vybojovali v posledním utkání kvalifikační skupiny po dramatickém duelu s Ázerbájdžánem vítězství 3:2 a tím i postup do dvoukolové baráže o účast na mistrovství světa. V zápase vedly postupně oba týmy, Češi rozhodli díky drtivému závěru.

Už v prvním poločase ukázal soupeř svou sílu, ale dlouho se zdálo, že zkušenost klíčových českých hráčů bude rozhodující. Ve 13. minutě Roman Mareš vstřelil vedoucí gól a i když Ázerbájdžán měl několik slibných možností, poločas skončil 1:0.

Jenže po pauze se na palubovce zimního stadiónu v Chrudimi strhla lavina v podobě nástupu soupeře, který dokázal dokonce v rozmezí 23. a 24. minuty vývoj utkání otočit. Následovaly dlouhé minuty, během kterých Češi dobývali branku, ale dílem výkonu brankáře Saljanského i nepřesné koncovky jim nebylo dopřáno vstřelit kýžený vyrovnávací gól. Filinger nastřelil břevno.

Šest minut před koncem se ale dva tisíce fandů v hledišti dočkaly další radosti, protože Dlouhý po rohu vyrovnal a znovu dal domácím barvám naději. Ázerbájdžánci najednou ztratili jistotu a místo dalších klidných kombinací se začali bát o postup, který jim definitivně vzal minutu před koncem po individuální akci Martin Dlouhý.

ČR - Ázerbájdžán 3:2 (1:0)
Branky: 34. a 39. Dlouhý, 13. R. Mareš - 23. Michajlov, 24. Mamcharimov. Rozhodčí: Waroux (Bel.), Rakuckij (Běl.). ŽK: 0:0. Akumulované fauly: 1/4 - 0/1. Diváci: 1983.
Sestava ČR: Meller, Gerčák - Mareš R.,Mareš M., Filinger, Novotný, Frič, Dlouhý, Janovský, Rešetár, Sláma, Sluka. Trenér: Neumann.
Finsko - Arménie 1:0 (1:0)