Rubriky:

Ostatní

Kalouda je v Moskvě, s CSKA podepíše pětiletou smlouvu

11. března 2008 12:59 - PRAHA

Fotbalový záložník Luboš Kalouda je blízko odchodu z 1. FC Brno. Tahanici o vicemistra světa do 20 let nejspíše vyhraje ruský CSKA Moskva, který by měl Kaloudu koupit za částku přesahující 130 miliónů korun. Sport.cz to v úterý potvrdil hráčův manažer Pavel Zíka s tím, že přesná suma nebude zveřejněna.


Dvacetiletý hráč je již s aktuálně třetím celkem ruské nejvyšší soutěže dohodnut na pětileté smlouvě do roku 2012 a nyní se v Moskvě dolaďují detaily. „Kalouda je již dnes v Moskvě se zástupcem naší firmy a nejpozději zítra podepíše smlouvu,“ řekl pro Sport.cz Zíka. V ruské lize totiž přestupní okno končí ve středu 12. března.

V ruském deníku Sport-Express se v pondělí objevila spekulace, že Kalouda nehrál ligový zápas proti Olomouci z důvodu, že byl na zdravotní prohlídce u mnichovských specialistů, v Brně však tuto zprávu dementovali a manažer Zíka se k této otázce nechtěl vyjadřovat.

O Kaloudu dříve projevily zájem velkokluby jako Juventus Turín či Newcastle United. Jednání však ztroskotala na přestupní částce, kterou požadovalo vedení Brna. 130 miliónů nenabídl italský ani anglický celek.

 

jda, Sport.cz

Zrušit