Rubriky:

Ostatní

Fotbalista Shearer ujel kvůli charitě na kole za dva dny 536 km

15. března 2008 10:42 - LONDÝN

Anglická fotbalová legenda Alan Shearer předvedla úctyhodný kousek. Kvůli charitativnímu projektu Sport Relief ujel spolu s moderátorem pořadu stanice BBC Match of the Day Adrianem Chilesem za dva dny 536 kilometrů na cestě z Newcastlu do televizního centra v Londýně, kam dorazili v pátek večer. Jejich cesta díky příspěvkům fanoušků vynesla 371 065 liber (asi 12 miliónů korun).

Sedmatřicetiletý Shearer s Chilesem vyrazili ve čtvrtek ze stadionu Newcastlu United St. James Park. Na cestu je vyprovodil trenér celku Premier League Kevin Keegan. Dvojice během prvního dne ujela 297,6 kilometru a přenocovala ve West Bromwichi.

"Mám úžasný zážitek. Když jsme jeli po silnici A19, přeletěla nad námi helikoptéra. Alan se ke mně naklonil a říká: To je Michael Owen na cestě na dostihy v Cheltenhamu. A měl pravdu! Za chvíli se vrtulník otočil a přiletěl těsně k nám. Tak jsme si s ním vyměnili několik obscénních gest a pak jsme všichni vydali vlastní cestou. Bylo to jak scénka z nějakého filmu..." řekl na internetovém serveru BBC Chiles.

V pátek ráno vyrazil Shearer s Chilesem na cestu v sedm hodin a na prvních 30 kilometrech je doprovázel trenér druholigového Wolverhamptonu Mick McCarthy. Při cestě Londýnem si dokonce museli oba cyklisté prorazit cestu tradiční páteční zácpou, při kličkování mezi auty je však provázelo povzbudivé troubení a pokřiky řidičů. Do televizního centra dorazili po osmé hodině večer, a stihli tak večerní pořad Sport Relief, ve kterém před cestou slíbili, že v něm vystoupí.

ČTK

Zrušit