Rubriky:

Ostatní

FIFA chce po vedení anglického fotbalu tvrdší trest pro Taylora

20. března 2008 15:08 - BERN

Vedení FIFA se chce kvůli brutálnímu zákroku Martina Taylora sejít se zástupci anglické Fotbalové asociace (FA). Mezinárodní federaci se nelíbí pouze třízápasový trest pro obránce Birminghamu, který v únorovém duelu Premier League vážně zranil útočníka Arsenalu Eduarda Da Silvu.

V prohlášení, které citovala agentura Reuters, FIFA po vedení anglického fotbalu požaduje, aby trest pro Taylora přehodnotilo. FA se brání, že nemůže hráči Birminghamu udělit tvrdší trest, dokud nebude mít důkazy o tom, že soupeře zranil úmyslně.

Pětadvacetiletý Eduardo po Taylorově zákroku utrpěl vážnou zlomeninu levé nohy a jen rychlý zákrok lékaře Arsenalu ho zachránil od amputace. Chorvatský reprezentant se okamžitě podrobil operaci, bude mimo hru asi devět měsíců a přijde o mistrovství Evropy.

Zastáncem tvrdého postihu je i prezident FIFA Sepp Blatter. "Zvažujeme několik možností," řekl před časem agentuře Reuters. "Jednou z nich je i to, že hráč, který zraní jiného fotbalistu, nebude moci nastupovat tak dlouho, dokud se ten faulovaný neuzdraví," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní