Brankář Schwarzer zachránil Austrálii remízu v kvalifikaci na MS

Fotbalisté Austrálie mohou děkovat svému brankáři Marku Schwarzerovi za to, že udrželi čisté konto v utkání kvalifikace na mistrovství světa proti Číně. Domácí totiž dvě minuty před koncem za bezbrankového stavu kopali penaltu, Šao Ťia-i však brankáře anglického Middlesbrough nepřelstil.

V utkání chudém na nebezpečné momenty si Schwarzer připsal první ostrý zákrok až v 86. minutě po střele Čchü Poa. Dvě minuty poté nechal vzpomenout na rozhodující zákrok předchozí kvalifikace, kdy poslal Austrálii chycenou penaltou na světový šampionát do Německa.

První vzájemný kvalifikační duel obou korejských výběrů po bezmála 15 letech skončil bezbrankovou remízou. Kvůli sporu o jihokorejskou hymnu přesunula mezinárodní federace FIFA zápas ze severokorejské metropole Pchjongjangu na neutrální půdu do Šanghaje. Domácí představitelé totiž odmítli nechat před utkáním zahrát hymnu svého jižního souseda, s nímž jsou od 50. let technicky stále ve válečném stavu.

Asijská kvalifikace MS:
Skupina 1: Čína - Austrálie 0:0, Katar - Irák 2:0 (1:0).
Skupina 2: Thajsko - Omán 0:1 (0:1), Bahrajn - Japonsko 1:0 (0:0).
Skupina 3: KLDR - Korejská rep. 0:0 (hráno v Šanghaji), Turkmenistán - Jordánsko 0:2 (0:1).
Skupina 4: Uzbekistán - Saúdská Arábie 3:0 (1:0), Singapur - Libanon 2:0 (2:0).
Skupina 5: Sýrie - SAE 1:1 (1:0), Kuvajt - Írán 2:2 (1:2).