Rubriky:

Ostatní

Fotbalový kouč Vogts jedná s fotbalovým svazem Ázerbájdžánu

30. března 2008 22:28 - BAKU

Německý fotbalový trenér Berti Vogts jedná podle ruské agentury Interfax s vedením ázerbájdžánského svazu o možném angažmá u tamní reprezentace. V případě dohody povede kouč mužstvo v kvalifikační skupině o postup na mistrovství světa 2010 proti vlastní zemi. Vogts by měl podepsat dvouletou smlouvu.

Jednašedesátiletý kouč naposledy působil u národního týmu Nigérie, s kterým neuspěl na lednovém africkém šampionátu a byl odvolán. "Berti Vogts má kolosální zkušenosti a může pomoci ázerbájdžánské reprezentaci," nechal se slyšet šéf svazu Rovnag Abdullajev. Sám Vogts byl ale zprávou překvapen: "O tom nic nevím. Nějaká jednání proběhla před pár týdny a další pohovor budu mít příští týden," odmítl fakt téměř jisté dohody.

V médiích se nahlas mluvilo jako o možných kandidátech na tento post také o Němcích Hansi Peteru Briegelovi a Horstu Köppelovi, stejně jako o Francouzi Philippu Troussierovi.

Pokud Vogts na nabídku kývne, stane se Ázerbájdžán pátým národním týmem, který povede. Od roku 1990 do 1998 byl na lavičce Německa, s kterým získal titul mistrů Evropy, později pod ním hráli také reprezentanti Kuvajtu, Skotska a Nigérie.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní