Rubriky:

Ostatní

FIFA už se chystá na možnost krachu fotbalového šampionátu v JAR

2. dubna 2008 14:08 - LONDÝN

Mezinárodní fotbalová federace FIFA si už chystá finanční rezervy pro případ krachu mistrovství světa, které má v roce 2010 uspořádat Jihoafrická republika. Podle informací deníku Guardian FIFA shání až 800 miliónů dolarů (asi 12,8 miliardy korun) do záložního fondu pro případ, že by se turnaj v JAR nekonal. Jihoafričané jsou totiž ve stavbě stadiónů ve stále větším skluzu.

"Situace je poměrně obtížná a napjatá," konstatoval mluvčí FIFA Andreas Herren. Sice odmítl, že by federace o Jihoafričanech pochybovala, ale zároveň připustil problémy při Poháru FIFA v příštím roce, který by měl být generálkou na MS.

Ještě větší znepokojení už vyjádřila pojišťovna Münchener Rück, která pojišťovala šampionát v roce 2006 a nyní posuzovala i přípravy na následující mistrovství. "Potřebují deset kvalitních arén, jenže místo nich zatím mají jen pár zchátralých ragbyových stadiónů," uvedla pojišťovna ve své analýze.

Změna pořadatelské země, či dokonce zrušení mistrovství světa by pro FIFA znamenaly obrovskou ztrátu. "FIFA chce mít do roku 2010 připraveno asi 800 miliónů dolarů. Vedení už skutečně počítá s možností problémů," napsal Guardian s odkazem na zdroje z vedení federace.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní