Rubriky:

Ostatní

Brazilský kanonýr Jardel přestal brát kokain a chce znovu hrát

29. dubna 2008 09:47 - SAO PAULO

Brazilský fotbalista Mário Jardel se přiznal k užívání kokainu. Držitel Zlaté kopačky pro nejlepšího evropského střelce z let 1999 a 2002 uvedl, že drogu přestal brát před dvěma měsíci a rád by v rodné zemi oživil svou kariéru.

Někdejší hvězda FC Porto a Sportingu Lisabon tvrdí, že kokain nikdy neužívala před zápasy. "Bral jsem to jenom na večírkách, ne když jsem hrál," řekl Jardel brazilské televizi Globo. Svého chování lituje. "Nejsem zrovna dobrý příklad pro děti," prohlásil.

K závislosti ho prý přivedli špatní kamarádi a deprese. "Udělal jsem chybu, když jsem se začal přátelit s nesprávnými lidmi. Pak přišel rozvod, deprese a kokain," uvedl čtyřiatřicetiletý hráč.

V roce 2002 neunesl rozvod s modelkou Karen Riberovou, zhroutil se a musel být s depresemi hospitalizován. Jeho fotbalová hvězda postupně pohasínala, v žádném angažmá dlouho nevydržel a naposledy hrál Ligu v Austrálii. V lednu však mužstvo Newcastle Jets opustil a odletěl domů za nemocnou matkou.

Teď se chce vrátit do velkého fotbalu v Brazílii v dresu Gremia, za které nastupoval na začátku kariéry. "Nepřestal jsem trénovat a věřím, že to v sobě pořád mám," řekl Jardel, který dal za Porto 168 branek v 161 zápasech a šestkrát byl nejlepším střelcem portugalské ligy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní