Rubriky:

Ostatní

ME v roce 2012 by se mohlo hrát na trávě od české firmy

5. května 2008 16:20 - JIŘETÍN POD JEDLOVOU

Česká firma Eurogreen je vážným kandidátem na dodavatele trávníků pro mistrovství Evropy ve fotbale, které v roce 2012 uspořádají Ukrajina a Polsko. Její pracovníci položili trávník také na novém stadiónu Slavie Praha. Ve středu přijedou zkontrolovat jeho kvalitu experti ukrajinské televize.

"Jsme v úzkém výběru jako případní dodavatelé trávníků pro evropský šampionát v roce 2012," potvrdil jednatel firmy Eurogreen Rudolf Synek. Uvedl, že trávník na novém slávistickém stadionu v Edenu stál tři milióny korun a s pracemi dohromady zhruba osm miliónů. Informoval o tom v pondělí server Euro.cz.

Společnost na něj dává dvouletou záruku, přestože teoreticky by mohl mít i doživotní. "Trávník je čtyři centimetry vysoký a po položení již za týden snese plnou zátěž," doplnil Synek. Stejný pažit jako na Slavii se pokládá například také na hřištích Ajaxu Amsterodam.

Firma z Jiřetína pod Jedlovou se zabývá profesionálním zakládáním a údržbou sportovních trávníků od roku 1994. Vedle fotbalových stadionů založila podle serveru trávníky také na pěti golfových hřištích.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní