Plážoví fotbalisté v kvalifikaci MS zdolali i Lotyšsko

BENIDORM

Čeští plážoví fotbalisté v kvalifikaci mistrovství světa uspěli i ve svém druhém zápase a po pondělní výhře 7:5 nad Lotyšskem už postoupili do vyřazovacích bojů. Svěřenci kouče Josefa Němce se ve španělském Benidormu v úterý s Ruskem utkají o první místo ve skupině B a tím i lepší výchozí pozici před play-off, které startuje ve čtvrtek

V souboji s Lotyšskem položili Češi základ k úspěchu už v první třetině, kterou vyhráli o tři góly. V dalším dějství už nebyli tak suverénní, ale až v úplném závěru nechali soupeře přiblížit se na dohled dvou branek. "První třetinu jsme odehráli výborně, pak jsme to spíš už hlídali, i když to rozhodčím trochu ujelo a my se nechali vyvést z koncentrace. Hlavní je, že jsme to dotáhli do vítězného konce," řekl ČTK Němec.

Z kvalifikace postoupí na červencový šampionát do Francie čtyři nejlepší mužstva, která se v Benidormu dostanou do semifinálových bojů.

ČR - Lotyšsko 7:5 (3:0, 2:2, 2:3)
Branky ČR: Bouška 2, Mikan 2, Dlouhý, Bezdička, Slončík,
Sestavy ČR: Kýček, Šerák - Cibula, Kovařík, Bouška, Chalupa - Mikan, Bezdička, Slončík, Dlouhý - Veleman.