Rubriky:

Ostatní

Na rozlučce brankáře Kahna se očekává 120 tisíc diváků

26. května 2008 16:54 - MNICHOV/KALKATA

Úterní přátelský zápas Bayernu Mnichov s domácím indickým celkem Mohun Bagan AC bude tím posledním, který v brance bavorského týmu odchytá Oliver Kahn. Osmatřicetiletý gólman se s bundesligovou kariérou rozloučil už 17. května, ale reklamní aktivity německé soutěže mu dopřály nakonec ještě jednu rozlučku.

Vedení bundesligy totiž už v právě skončené sezoně poslalo do Asie i Dortmund a Chotěbuz, které před Vánocemi sehrály několik přátelských zápasů s místními výběry, a ve snaze o propagaci pokračuje i v letní přestávce. Čerstvý mistr z Mnichova se představí v úterý v Kalkatě a očekává se, že druhý největší stadión světa pro 120 tisíc diváků bude praskat ve švech.

"Je to stejně zvláštní, moci si ještě zahrát před takovou kulisou," řekl oficiálnímu webu Bayernu Kahn. Fotbal hraje na vrcholové úrovni 21 let, ale před tolika diváky prý ještě nikdy nehrál. A aby na svou netypickou rozlučku opravdu nezapomněl, přichystali pro něj organizátoři i velkou zlatou trofej vyšperkovanou diamanty.

Pro Kahna se navíc rýsuje vůbec poslední možnost splnit si sen a dát v dresu Bayernu v zápase gól. Na případnou penaltu by prý šel, ale víc mu zřejmě trenér ani spoluhráči nedovolí. "Není to typický puťák. Sice se nechceme zranit, protože je to náš poslední zápas před dovolenou, ale budeme to brát stejně vážně jako jindy," popsal náladu v mužstvu druhý brankář, o patnáct let mladší Michael Rensing.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní