Ruští fotbalisté zdolali v přípravě Srbsko, Angličané USA

Ruští fotbalisté úspěšně zvládli předposlední test před mistrovstvím Evropy, když ve středu v Burghausenu zdolali Srbsko 2:1. Formu z úspěšného tažení Petrohradu Pohárem UEFA si i do reprezentace přivezl útočník Pogrebňak, jenž v 12. minutě otevřel skóre, o tři minuty později ale musel být pro zranění střídán. Na hrotu jej nahradil Pavljučenko a právě on dokázal krátce po změně stran odpovědět na Panteličovu vyrovnávací branku.

Nizozemský trenér Ruska Guus Hiddink tak mohl být spokojen s produktivitou svých útočníků, kteří musejí v prvních dvou duelech ME nahradit jinak první volbu do ofenzivy Andreje Aršavina. Ten kvůli trestu ze závěrečného zápasu kvalifikace nemůže v úvodu šampionátu nastoupit.

Pro přípravu na nadcházející kvalifikaci MS si Angličané pozvali do Wembley tým USA a vyhráli 2:0. Do vedení se dostali po přesné hlavičce kapitána Terryho, druhý gól přidal střelou podél brankáře Gerrard. Toho poslal do úniku po pouhé minutě pobytu na hřišti Barry. Ke svému 101. startu v dresu Albionu nastoupil David Beckham, jenž o poločase přepustil místo Bentleymu.