Fotbalisté Venezuely přiživili naději na historický postup na MS

MONTEVIDEO

Fotbalisté Venezuely uhráli cennou remízu 1:1 na hřišti Uruguaye a dál bojují o účast na mistrovství světa, kde dosud jako jediná jihoamerická země nehráli. Domácí vedli v Montevidu od 12. minuty díky brance kapitána Lugana, soupeř vyrovnal krátce po přestávce po chybě uruguayského brankáře Cariniho.

Venezuela, která nedávno v přípravě porazila poprvé v historii pětinásobné světové šampiony Brazilce, se udržela v tabulce kvalifikační zóny CONMEBOL na pátém místě o dva body před svým sobotním soupeřem. Na čtvrtou Brazílii, která okupuje poslední pozici zaručující přímý postup na šampionát v JAR v roce 2010, ztrácí bod. Brazilští fotbalisté však mají zápas k dobru.

V sobotu je ze třetího místa odsunula Kolumbie, která remizovala 1:1 v Peru a zůstává v kvalifikaci neporažena. Hosté díky Rodallegově dorážce brzy vedli, pět minut před přestávkou vyrovnal po Solanově centru Marino.

Lima: Peru - Kolumbie 1:1 (1:1)
Branky: 40. Marino - 8. Rodallega. Diváci: 25.000.
Montevideo: Uruguay - Venezuela 1:1 (1:0)
Branky: 12. Lugano - 55. Vargas. Diváci: 45.000.

3 : 0 Plzeň - Zlín 3 : 0 dohráno
20240424T18 : 00:00+0200