Argentina zachránila remízu s Ekvádorem až v nastavení

Po překvapivé prohře Brazilců s Paraguají 0:2 ztratil body v kvalifikaci na světový šampionát i druhý jihoamerický favorit. Argentina zachránila remízu 1:1 s Ekvádorem až brankou v 94. minutě. Potupu odvrátil Rodrigo Palacio, jenž se dostal na hřiště až minutu před vypršením normální hrací doby.

"Hráli jsme dobře v předchozích zápasech, ale tentokrát ne. Není k tomu víc co dodat. Měli jsme štěstí, že jsme vyrovnali z poslední akce zápasu," komentoval utkání argentinský kouč Alfio Basile. Oba fotbaloví velikáni se o reputaci mohou pokusit už ve středu, kdy je čeká vzájemný souboj v Belo Horizonte.

V dalším utkání jihoamerické zóny nebyla nic platná vysoká nadmořská výška Bolivijcům, kteří v La Pazu přivítali Chile. Na zničeném trávníku překvapil domácí po půlhodině hry Medel, stejný hráč pak vedení pojistil dalším gólem čtvrt hodiny před koncem.

V desetičlenné skupině je v čele Paraguay, další postupová místa zatím drží Argentina, Kolumbie a Brazílie.