Rubriky:

Ostatní

FIFA se nebude zabývat protestem Manchesteru na Real

16. června 2008 22:26 - CURYCH

Světová fotbalová asociace FIFA nebude nijak postihovat Real Madrid, na který si kvůli údajnému přetahování Cristiana Ronalda stěžoval Manchester United. FIFA nicméně upozornila Real, aby si dal na případné porušení pravidel pozor.

Manchester podal oficiální stížnost na Real před týdnem, když už mu došla trpělivost s údajným nátlakem španělského velkoklubu. United tvrdí, že se mu představitelé Realu snaží "ukrást" portugalského kanonýra, i když má stále platnou smlouvu.

"Z obdržené dokumentace jsme nezaznamenali žádné porušení pravidel. Nicméně informovali jsme španělský svaz o stížnosti Manchesteru a požádali ho, aby upozornil svého člena na potenciální právní důsledky, ke kterým může jeho chování vést," uvedla dnes FIFA v prohlášení.

Podle britského tisku nabídl Real třiadvacetiletému Ronaldovi lukrativní pětiletou smlouvu, která by mu přinesla celkem 75 miliónů liber. Za rok by si tak vydělal v přepočtu 465 miliónů korun, což je více než dvojnásobek nejvyšších platů v současném fotbale. Sám hráč se nechal slyšet, že se k možnému přestupu bude vyjadřovat až po skončení mistrovství Evropy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní