Uruguayec Forlán pomohl hattrickem rozstřílet Peru

MONTEVIDEO

Fotbalisté Uruguaye rozstříleli v úterním utkání jihoamerické kvalifikace o postup na mistrovství světa Peru 6:0 a hattrickem se na tom podílel Diego Forlán, hvězda Atlétika Madrid. Dva góly v Montevideu přidal jeho spoluhráč z útoku Carlos Bueno a v poslední minutě dorazil zoufalého soupeře náhradník Sebastian Abreu.

Forlánův druhý gól padl z kontroverzní penalty, proti které protestoval hostující Paolo Guerrero tak vehementně, že byl vyloučen. Oslabený soupeř pak ve druhém poločase neměl šanci, protože domácí se hnali za vítězstvím s touhou rehabilitovat se za sobotní remízu s Venezuelou.

Peruánci už v kvalifikaci dostali příděl i od Ekvádoru (1:5), před deseti dny prohráli v přípravě s Mexikem 0:4, a i přes sobotní remízu s Kolumbií se očekává vyhazov kouče Josého del Solara. Uruguay se po druhé výhře posunula na čtvrté místo před Brazílii, kterou čeká dnešní šlágr s Argentinou.

Kvalifikace CONMEBOL na MS 2010
Uruguay - Peru 6:0 (2:0)
Branky: 8., 38. z pen. a 57. Forlán, 61. a 69. Bueno, 90. Abreu. ČK: 39. Guerrero. Diváci: 30 000.