Rubriky:

Ostatní

Die Presse: O Toppmöllera má zájem i Rakousko a Ghana

25. června 2008 09:51 - VÍDEŇ

O služby jednoho z kandidátů na post trenéra české fotbalové reprezentace Klause Toppmöllera se zajímají i jinde. Podle rakouského listu Die Presse je německý kouč vedle českého svazu v kontaktu i s funkcionáři v Rakousku a Ghaně.

Na dotaz redaktorů listu sedmapadesátiletý trenér uvedl, že vedení rakouského týmu by pro něj byla "přirozeně velmi lákavá výzva". Dodal ale, že současně jedná i s českým svazem a také s vedení ghanského fotbalu. Právě jednání s Ghanou pak označil za nejnadějnější. "Ta vypadají velmi dobře," řekl.

Rakousko řeší podobný problém jako český fotbal, který hledá nástupce Karla Brücknera. Po Euru 2008 překvapivě odstoupil trenér Josef Hickersberger a řada kandidátů na jeho místo je čím dál delší.

Nejčastěji jsou jmenováni různí němečtí trenéři, vedle Toppmöllera také Winnfried Schäfer, Rudi Völler, Peter Neururer, Volker Finke nebo Berti Vogts, ale také britský trenér Roy Hodgson. Z domácích uchazečů zřejmě připadá v úvahu jen internacionál Andreas Herzog, který by se mnohým funkcionářům líbil, ale má zatím minimální trenérské zkušenosti.

Toppmöller má za sebou bohatou hráčskou i trenérskou kariéru. Za posledních patnáct let trénoval Frankfurt (1993-94), Bochum (1994-99), Leverkusen (2001-03), Hamburk (2003-04) a naposledy dva roky působil u gruzínské reprezentace, kde svou činnost ukončil letos v dubnu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní