Rubriky:

Ostatní

Fotbaloví kouzelníci se v září v Praze poperou o světové finále v Sao Paulu

12. července 2008 08:53 - PRAZE

Bratislava, Brno a Praha budou v září městy, kde se uskuteční kvalifikační kola Redbull Street Style, čili soutěže jednotlivců v dovednostech s fotbalovým míčem, o listopadové finále v brazilském Sao Paulu. V hlavním městě Česka se odehraje také závěrečné národní finále, z něhož se ten nejlepší fotbalový kouzelník bude moci radovat z postupu do světového finále v Brazílii.

 

www.redbullstreetstyle.com

Pravidla pro finále jsou jasně daná. Tři minuty, dva hráči, jeden míč! Red Bull Street Style rozhodil své sítě mezi světovou freestyle elitu a ta na sebe nenechala dlouho čekat. Závodníci ze 47 zemí světa bojují ve více než 100 lokálních kvalifikacích vedoucích k národnímu finále. V každé bitvě se utkají dva hráči proti sobě na kruhovém pódiu systémem jeden na jednoho. Každý v duelu má střídavě 20 sekund na to, aby ukázal své nejlepší triky s míčem za zvuku breakdance a hip hopové muziky.

V těchto tříminutových finálových kolech hodnotí porotci ovládání míče, tvořivost a styl. Vítěz postupuje do dalšího kola. Každá zúčastněná země bude moci poslat jednoho hráče na světové finále, které je naplánováno na 16. až 18. listopadu 2008 v brazilském Sao Paulu.

V regionálních kvalifikacích dvou zemí již vyhrály i dívky. V řeckém Thessaloniki to byla dvacetiletá Anastasia Papadopoulou, a v jihoafrickém Port Elizabeth osmnáctiletá Natalie Sharp.

Česká republika a Slovensko hodlají poslat jednoho vybraného fotbalového kouzelníka na velké světové finále. Kvalifikační kola pro Česko-Slovensko budou probíhat v září ve městech Bratislava, Brno a Praha. V Praze se také odehraje národní finále. Případní zájemci se mohou do soutěže přihlásit na www.redbullstreetstyle.com.

mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní