Rubriky:

Ostatní

Státní zástupce zastavil stíhání šéfa kolínského fotbalu

9. července 2008 11:00 - PRAHA

Okresní státní zástupce podmíněně zastavil trestní stíhání manažera ve středu již divizního fotbalového klubu FK Kolín Zdeňka Herverta, který čelil obvinění ze snahy o korupci. Šéf středočeského klubu se podle Kolínského deníku, který o kauze informoval, k pokusu o uplácení dokonce přiznal. To byla zároveň také jedna ze zákonných podmínek, jež vedly k zastavení stíhání. Státní zástupce stanovil zkušební dobu na rok a půl.

Herverta obvinila protikorupční policie z trestného činu podplácení a hrozil mu až jeden rok vězení. Údajně hned ve třech případech na přelomu dubna a května nabídl hlavním rozhodčím úplatek, a to ve výši 15 000, respektive 20 000 korun. Chtěl tím podle policie ovlivnit průběh a výsledky utkání ve prospěch svého mužstva, které bylo ohroženo sestupem z ČFL. To se mu nepodařilo a Kolín nakonec spadl z třetí nejvyšší domácí soutěže do divize.

Případem se budou ještě podle Deníku Sport zabývat svazoví funkcionáři. "Určitě to nenecháme být, teď si ale netroufám říct, jak by celá věc mohla skončit," řekl listu Josef Nikodém, vedoucí sekretář řídící komise pro Čechy při Českomoravském fotbalovém svazu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní