Rubriky:

Ostatní

Panamští fotbalisté si stěžují u FIFA, že byli terčem rasismu

9. července 2008 13:16 - PANAMA CITY

Vedení panamského fotbalu předalo mezinárodní federaci FIFA stížnost kvůli událostem během červnového kvalifikačního utkání v Salvadoru o postup na mistrovství světa. Hráči Panamy se podle vyjádření funkcionářů stali terčem rasismu ze strany diváků, kteří na ně navíc mimo jiné házeli dokonce sáčky naplněné močí.

Panamská strana si stěžovala, že v Salvadoru cítila nepřátelské prostředí od samého počátku. Před zápasem například našli hosté uzamčené tréninkové hřiště a jejich autobus byl napaden domácími fanoušky. Ti na ně podle oficiální stížnosti volali rasistické pokřiky. Před samotným utkáním při tradičním pozdravu kapitánů prý soupeř mrštil panamský znak na zem.

"Od začátku zápasu byli naši hráči neustále uráženi. Policii vůbec nezajímalo, že fanoušci házejí na hráče lahve nebo sáčky s močí," píše se ve stížnosti. Během zápasu byl lahví zasažen například brankář Jaime Peneda, přesto rozhodčí zápas nepřerušil.

Panama po domácí výhře 1:0 prohrála v Salvadoru 1:3 a z kvalifikace vypadla. Vyřazení odnesl trenér Alexandre Guimaraes, kterého ve funkci nahradil Brit Gary Stempel.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní