Rubriky:

Ostatní

Fotbalisté Francie oslavili 10. výročí od výhry na MS exhibicí

13. července 2008 15:58 - PAŘÍŽ

Exhibicí s výběrem světových fotbalových hvězd v sobotu večer oslavili fotbalisté Francie desáté výročí od zisku titulu mistra světa. Trenér Aimé Jacquet své tehdejší svěřence z roku 1998 dovedl k remíze 3:3, přestože proti výběru, který trénoval kouč Arsenalu Londýn Arséne Wenger, třikrát prohrávali.

Francie na chvíli zapomněla na krizi svého národního týmu korunovanou na mistrovství Evropy vyřazením již ve skupině a rozhodla si připomenout slavnější okamžiky. V sobotu to bylo přesně deset let, co francouzská reprezentace ve finále mistrovství světa hraného na domácím stadionu Stade de France porazila Brazílii 3:0.

Zlatým hřebem oslav se stalo exhibiční utkání, v němž síly změřil tým složený z tehdejších reprezentantů a výběr bývalých světových hvězd v čele Fernandem Hierrem, Gianfrancem Zolou či Emiliem Butragueňem. Na straně Francie chyběli z tehdejší party jen Emmanuel Petit, Patrick Vieira a Thierry Henry.

Před návštěvou 78 tisíc fanoušků, kteří dorazili na stadión Stade de France zavzpomínat na triumf, se do vedení třikrát dostal výběr světa, když se prosadili Buntragueňo, Pedro Pauleta a Davor Šuker. Francie však vždy našla odpověď. Poprvé srovnal nejlepší hráč oslavovaného šampionátu Zinedine Zidane, po něm udeřil Ludovic Giuly a o definitivní vyrovnání se v nastaveném čase postaral Bernard Diomede.

"Před deseti lety jsme byli plní očekávání. Dnes jsme plní radosti," řekl trenér Jacquet, na kterém bylo vidět dojetí.

Francie 98 - Výběr světa 3:3 (0:1)
Branky: 66. Zidane, 89. Giuly, 90.+1 Diomede - 25. Butragueňo, 70. Pauleta, 90. Šuker.
Francie 98: Barthez (34. Lama, 65. Charbonnier) - Thuram (15. Candela, 85. Keller), Desailly (44. Boghossian, 53. Pirés), Blanc (46. Dacourt), Lizarazu - Karembeu (26. Lamouchi), Deschamps (75. Diomede), Leboeuf - Djorkaeff (61. Trezeguet), Zidane, Guivarc´h (15. Dugarry, 57. Giuly). Trenér: Jacquet.
Výběr světa: Zuberbühler (46. Casagrande) - Couto, Hierro (46. Jörgensen, 80. Karpin), Song, Le Saux (46. F. de Boer) - Karpin (46. Saib), Nakata (46. Leonardo), Boban (46. Litmanen, 74. Bouiche), Davids - Zola (33. van Hooijdonk, 61. Pauleta), Butragueňo (33. S. Anderson, 63. Šuker). Trenér: Wenger.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní