Rubriky:

Ostatní

Argentinci chtějí pro určení polohy zdi při fotbale použít sprej

18. července 2008 10:32 - BUENOS AIRES

Argentinci se chystají poskytnout novou pomůcku fotbalovým rozhodčím. Arbitři by pomocí rychle smyvatelného spreje měli vyznačit postavení zdi při volných kopech.

Sudí udělají sprejem čáru ve vzdálenosti 9,15 metru od míče, kde se může pohybovat nejbližší obránce. Za ni se pak postaví zeď a značka následně během minuty zmizí. "Mohlo by to ukončit praxi, kdy se zdi ve fotbale pohybují dopředu," řekl Pablo Silva, který je šéfem projektu.

Sportovní novinář začal pracovat s chemiky na vývoji spreje po vlastní špatné zkušenosti s chováním protihráčů, kteří se stavějí do zdi. "Začalo to před sedmi nebo osmi lety, když jsem hrál zápas mezi bývalými studenty školy. V 88. minutě, kdy jsme prohrávali 0:1, jsem na hranici vápna vybojoval přímý kop. Když jsem ho kopal, zeď byla ode mě tři metry. Rozhodčí nic neudělal, nikomu nedal kartu. Pak jsme prohráli a pomyslel jsem si, že musím něco vymyslet, abych to zastavil," vyprávěl Silva.

Pak sledoval asi 1500 zápasů a zjistil, že to není nijak neobvyklý jev. "Není to jenom argentinský problém, stává se to všude. Tohle snad pomůže uplatnit současná pravidla a zvýšit dobu, po kterou je míč ve hře," poznamenal. Připomněl, že při nedávném zápase Boky Juniors potřeboval Juan Riquelme dvě a půl minuty na to, aby mohl rozehrát přímý kop, protože se zeď do té doby nesrovnala.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní