Rubriky:

Ostatní

Změna v Belgii? Definitivní verdikt o předčasném ukončení sezony byl odložen

9. dubna 2020 19:28 - Praha

Belgická fotbalová liga by nakonec nemusela být kvůli pandemii nového typu koronaviru předčasně ukončena. Řídící orgán tamních profesionálních soutěží bez udání důvodu odložil jednání všech 24 klubů první a druhé ligy, které měly zrušení zbytku sezony definitivně odhlasovat.

 

Profimedia.cz

Vedení nejvyšší soutěže předčasně ukončilo belgickou ligu před týdnem. Přestože chybělo odehrát ještě jedno kolo základní části a následná nadstavba, titul by přidělen Bruggám, kde od zimy působí i český reprezentační útočník Michael Krmenčík.

Rozhodnutí mělo 15. dubna ratifikovat zasedání všech 24 klubů první a druhé ligy. Očekávalo se, že půjde o formalitu, neboť pro předčasné ukončení sezony se vyslovilo 17 klubů. Řídící orgán však dnes jednání bez udání důvodu posunul na 24. dubna, což by mohlo znamenat, že s definitivním verdiktem váhá.

Belgický svaz jedná s UEFA, aby kluby nepřišly o pohárovou Evropu

Belgii za unáhlené ukončení sezony ostře kritizovala Evropská fotbalová unie UEFA, která chce, aby se národní asociace své domácí soutěže pokusily dohrát. Právě kvůli tomu odložila letní evropský šampionát na příští rok.

UEFA zároveň varovala, že předčasné ukončování soutěží by mohlo jednotlivé země stát místa v příštím ročníku evropských pohárů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní