Mexické fotbalisty zachránil v kvalifikaci s Hondurasem Pardo

MEXIKO

Fotbalisté Mexika porazili v úvodním utkání další fáze kvalifikace mistrovství světa Honduras 2:1. Favorizovaný domácí tým přitom dlouho prohrával a nepříznivý stav otočil až dvěma střelami Pavla Parda v 73. a 76. minutě. O dvě minuty později byl navíc za nesouhlas s výrokem rozhodčího vyloučen hostující Maynor Figueroa a mexický výběr už těsné vítězství udržel.

Také další favorit severo- a středoamerické zóny CONCACAF tým USA ve středu dlouho nemohl najít recept svého soupeře. Po hodině hry byl v Guatemale navíc vyloučen obránce Steve Cherundolo, o tři minuty později se ale síly na hřišti po další červené kartě vyrovnaly a Američané se brzy nato dokázali prosadit i střelecky, když se trefil Carlos Bocanegra.

Do závěrečných bojů o tři místa na šampionátu v Jihoafrické republice postoupí ze tří skupin vždy dva nejlepší celky.