Brazilští fotbalisté jen remizovali s oslabenou Bolívií

RIO DE JANEIRO

Brazilští fotbalisté mají za sebou další nevydařené vystoupení v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2010. Ve středu před poloprázdným stadionem v Rio de Janeiru pouze remizovali bez branek s posledním celkem tabulky Bolívií. Jihoamerickým šampiónům nepomohla ani více jak půlhodinová přesilovka, kterou hráli po vyloučení hostujícího Ignacia Garcii.

Remíza opět zesílila hlasy po odvolání kouče Carlose Dungy, který si znepřátelil veřejnost příliš defenzivním stylem hry. Jeho tým má po osmi zápasech na kontě 13 bodů a na druhém místě tabulky ztrácí na vedoucí Paraguay čtyři.

Brazilcům zápas vůbec nevyšel a už po půlhodině hry na ně diváci na stadionu Joaa Havelange pískali. Domácí v prvním poločase nedokázali ani jednou vystřelit na soupeřovu branku a fanoušci proto po přestávce začali fandit Bolívii a na trenéra Brazílie skandovali "Sbohem, Dungo".

Vyloučení za nahraný faul

Domácímu týmu nepomohlo ani Garciovo vyloučení v 54. minutě. Televizní záběry navíc podle agentury Reuters jasně ukázaly, že faulovaného Robinha se bolivijský obránce útočníka Manchesteru City vůbec nedotknul.

V jihoamerické kvalifikaci se nedaří ani dalšímu favoritovi Argentině, když remizovala 1:1 s Peru a prodloužila sérii bez vítězství na pět zápasů.

Tentokrát měli Argentinci ke třem bodům velmi blízko. O výhru je po trefě Estebana Cambiassa z 83. minuty připravil až ve čtvrté minutě nastavení domácí Johan Fano, který se prosadil po 70 metrovém sólu spoluhráče Juana Vargase.