Rubriky:

Ostatní

Bývalý fotbalista Gascoigne se předávkoval prášky a alkoholem

13. září 2008 11:55 - LISABON

Legendární fotbalista Paul Gascoigne má opět potíže s alkoholem. Den nato, co jednačtyřicetiletý bývalý útočník utekl z léčebny v portugalském Tunes, byl převezen do nemocnice, když zkolaboval poté, co se údajně předávkoval prášky a alkoholem.

 

sporting-heroes.net

Gascoigne nejprve v pátek utekl z kliniky, kde se léčil ze závislosti na alkoholu, s kterou už léta neúspěšně bojuje. Přestože bývalá manželka Sheryl a dcera Bianca někdejší hvězdu anglické reprezentace přemlouvaly, aby se vrátil, Gascoigne se místo toho v hotelu opil a zkolaboval. Po převozu sanitkou do nemocnice ve Vilamouře mu lékaři museli vypumpovat žaludek.

Bývalý hráč Tottenhamu či glasgowských Rangers se snažil celý incident mírnit. "Zlomil jsem si kyčel, a tak jsem si ji nechal v nemocnici ošetřit," citoval ho list The Sun.

Gascoigne odehrál za anglickou reprezentaci 57 zápasů a patřil k největším hvězdám své generace. Kariéru i život mu však zničila závislost na alkoholu, z které se nikdy nedokázal vyléčit. Jen letos ho musela policie dvakrát převézt do psychiatrické léčebny, začátkem května mu navíc v jednom z londýnských hotelů zabránila v pokusu o sebevraždu, když se bývalý záložník chtěl ve vaně podřezat nožem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní